Vienas pagrindinių mano klientų norų yra pagaliau atrasti aiškumą, ką jie iš tiesų nori daryti gyvenime. Paradoksalu, kad ne vienas nueina įspūdingą karjeros kelią ir staiga atsiduria ne tai kad kryžkelyje, o greitkelių susikirtimo mazge. Kur daug triukšmo, daug prašvilpiančių variantų, daug erzelio. Jie svarsto, ar tikrai yra toje vietoje, kur ir nori būti, ir galvoja apie karjeros keitimą.
Dar visai neseniai buvo rašoma, kad žmogus per gyvenimą pakeičia darbą 3-7 kartus. Dabar jau 30-metis gali būti pakeitęs darbą 7 kartus, tačiau CV su tokia istoriją mažai ką nustebins.
Tačiau ar keisdami darbus mes klausome savo vidinio balso? Intuicijos? Ar rinkdamiesi darbus, nuo kažko bėgame ir klausome kitų patarimų, ar vis tik atsižvelgiame į savo stiprybes, aistras ir tai, ką galime duoti geriausio ir sau, ir kitam darbdaviui?
Kiekvienas iš mūsų turi daugybę praeities istorijų, kuriose tikrai galime atrasti raktus į savo sėkmingą karjerą. Jei atidžiau pažvelgtume į savo patirtis, jose atrastume daugybę informacijos apie savo troškimus, asmenines savybes, stiprybes ar savo potencialą. Pagrindinė problema yra ta, kad mes neskiriame laiko savirefleksijai, atsigręžimui atgal ir pasižiūrėjimui, ką mes padarėme, kokie mes esame bei atradimui tų esminių dalykų, kurie mus nukreiptų teisinga kryptimi. Jūsų asmeninė istorija yra pats vertingiausias šaltinis, iš kurio galima gauti daug naudos išsiaiškinant, ką norite veikti gyvenime.
Siūlyčiau pradėti žvelgti į savo patirtis sąmoningo išorinio stebėtojo akimis ir stebėti, ką jums jos pasakoja, kokius ženklus duoda. Kiekviena patirtis, pradedant mokykla, universitetu ir baigiant paskutinėmis darbo vietomis, davė jums kažką naudingo, nesvarbu ar tai buvo sėkmingas ar nelabai sėkmingas laikotarpis. Jūs vis tiek kažko išmokote, kažką supratote, kažkuo galite didžiuotis, kažką laikyti tvirtu pagrindu tolesniems žingsniams. Peržvelkite savo karjerą ir paanalizuokite, kas jums padėjo pasiekti rezultatų ar išsiskirti iš kitų, ir kas, atvirkščiai, baigėsi fiasko ir leido kažką suprasti.
Kokia bebūtų ta patirtis, labai svarbu gerbti tai, ką jau pasiekėte ir vertinti tą kelią, kurį nuėjote. Priimdami savo patirtis kaip neįkainojamas gyvenimo pamokas ne tik auginsite pasitikėjimą, bet ir mokysitės klausyti savo „vidinio kompaso“ ar balso, kaip tai bepavadintume..
Taip pat galite paklausti savo draugo ar kolegos, kaip jie jus vertina, kokias jūsų stiprybes jie pastebi, kokias potencialias karjeros galimybes jie siūlytų jums kaip nešališki vertintojai.
Savirefleksija yra puikus būdas, leidžiantis naudotis mūsų „vidiniu kompasu“. Tik skirkite tam laiko. Stebėkite, kokius pavyzdžius ar metodus kalbant apie jūsų stiprybes, interesus ar norus, galite panaudoti atrandant naujas galimybes. Kai susiaurinsite ir išsiaiškinsite prieš jus atsiveriančias galimybes, galėsite tiksliai susidėlioti, kur tos galimybės jus veda.