Jauti, kad tavo karjera įstrigo? Jeigu taip, ko gero esi vienoje iš dviejų stotelių:
- dirbi nemėgstamą darbą
- nori dirbti, bet nežinai, ką?
Ar nori žinoti pagrindinę priežastį, kodėl daugybės žmonių karjera būtent taip įstringa?
Tokiais atvejais dažnai girdžiu: dabar netinkamas laikas…, pradėsiu kažką daryti, kai bus daugiau aiškumo…, kitais metais tikrai kažką keisiu, jei tik išsigryninsiu verslo idėją…, dar finansinę situaciją kiek pataisysiu, o tada jau žiūrėsiu…
Tačiau tai nėra tos tikrosios priežastys.
Tikrosios mintys, kurios tuo metu „verda“ galvoje, greičiausiai yra tokios:
„O jeigu aš apsikvailinsiu ir man nepavyks?“
„Gal man net neverta pradėti, juk aš neturiu reikiamos kompetencijos..“
„Ką pasakys mano žmona/vyras/draugai/tėvai, jei man ir vėl nepasiseks?“
„Kam rizikuoti, dabar ramiai gyvenu…“
Už šių minčių – ta vienintelė priežastis, kuri mus stabdo. NESĖKMĖS BAIMĖ.
Liūdniausia, kad metus ir dešimtmečius laukdami „tinkamiausio“ momento, žmonės ir patiria tą nesėkmę. Nuolat jausti, kad gyvenime tikrai galėtum užsiimti kažkuo prasmingesniu, kad tau tikrai skirta daugiau nei leisti savo laiką įgyvendinant kažkieno kito tikslus, kad jei tik dirbtum tai, kas tau miela, galėtum patirti tikrąjį džiaugsmo jausmą, atsikėlus ryte, bet dabar to neturi… – ar tai ne nesėkmė?
Dažniausiai mes turime tą didelę baimę: „O kas atsitiks, jei man nepavyks?“ Ir kas gi gali atsitikti? Blogiausiu atveju grįši prie to, ką darai dabar. Tad ta didžiausia baimė – tai baimė dirbti tą patį, ką dirbi šiuo metu. Ir kaip tai skamba dabar? 😉
Vis dėlto, kaip atrasti drąsos ir žengti tą pirmą žingsnį?
Pirmiausia, reikia gerai pasiruošti darbo ar veiklos pokyčiui. Drąsa neateis giliai įkvėpus ar pameditavus. Ji, kaip ir pasitikėjimas, ateis tuomet, kai pasiruoši. Išsiaiškink, ko tikrai nori, ką gali daryti, atsižvelgdamas į savo kompetencijas ir stiprybes, kokius resursus gali panaudoti (draugai, pažintys), ką dar gali išmokti.
Antra, sukurk prasmę savo veiksmui arba aukštesnį tikslą. Kai kažką darai tik sau ir dėl savęs, paprasta prarasti ūpą ir nustoti veikti (esu buvusi tokiose situacijose ne kartą). O kai į tavo reikalus yra įtraukti kiti žmonės, kurie nori pasikliauti tavimi, tavo atsakomybė auga ir poreikis veikti taip pat. Atradęs gilesnę ir svarbesnę priežastį, dėl ko nori keisti karjerą ar pradėti verslą, įgausi žymiai daugiau motyvacijos imtis pirmųjų veiksmų, nes tai darysi ne TIK DĖL SAVĘS. Taigi, pagalvok, kam gali būti naudingas, kam reikia tavo pagalbos, kokią įtaką gali padaryti kitiems žmonėms, kad gyvenimas aplinkui būtų geresnis ir graženis.
Ir trečia, įsivaizduok, kad jau darai tai, ką nori. Koučingo mokyklos, kurioje mokiausi, darbo su klientais metodikos remiasi NLP (neurolingvistiniu programavimu) ir vienas įdomiausių įgūdžių, kuriuos išmokau, yra „ateities perkėlimas“ į čia ir dabar. Savo mintimis tartum įžengi į ateitį ir įsivaizduoji, ką darysi, veiksi, jausi po 5 ar 10 metų. Tai padeda peržengti baimės ir pasipriešinimo jausmus ir patikėti, kad 100 procentų gali pasiekti tai, ką nori.
Šiandien aplinkui matau tiek daug nuostabių, talentingų, savo darbą puikiai išmanančių žmonių, kurie galėtų atnešti tiek daug naudos tiek sau, tiek kitiems žmonėms, jeigu tik nebijotų realizuoti savęs ir naudotis aplinkui esančiomis galimybėmis. Jeigu tik patikėtų savimi ir peržengtų baimės sieną.
Kaip sakė kartą Steve Jobs: „Tavo laikas ribotas, nepaleisk jo vėjais.“
Pagalvok, kur tave kviečia tavo širdis, kai pagalvoji apie savo darbą ar karjerą?